Cabochon 40mm Round: Set of 3
calcActive())">
In stock
SKU
cab40mmrd
Unit
Set of 3
Availability
50
€1.82
€0.91
*set of 3
*40mm round cabochons
*optical quality magnifying lens
**Make excellent personalised cabochons with printed images and universal glue.
*40mm round cabochons
*optical quality magnifying lens
**Make excellent personalised cabochons with printed images and universal glue.
Description / Cabochon 40mm Round: Set of 3
Optical quality magnifying lens with a 20mm diameter. Makes excellent photo cabochons with digital images and universal glue.
More Information
| SKU | cab40mmrd |
|---|---|
| barcode | 8720004078837 |
| Usage/Application | Bathroom, Fireplace, Frost Resistant, Hobby, Indoor, Outdoor, Pool, Sauna and Spa, UV-A Resistant, Walls, Wet Areas |
| Mounting | Loose |
| Colour | Clear |
| Unit | Set of 3 |
| COE | Unknown |
| Material | Glass |
| Tile size | 20-40mm |
| Shape | Round |
| Sheet size | N/A |
| Tiles/sheet | N/A |
| Pieces per weight | 350g |
| Thickness | 6mm |
| Finish | Gloss |
| Transparency | Transparent |
| Weight | 0.050000 |